YEPYENİ TEKNOLOJİLERLE verimliliğimizi güçlendiriyoruz

EGE Serbest Bölge'sinde deri ve teknik tekstil alanlarında 2 işletmeleriyle faaliyetlerini sürdüren SF Trade Genel Müdürü Aylin Gözay, ihracatçı firmaların ülkeye döviz getirdiğini, yatırım yaptığını, hem beyaz hem de mavi yakalılara önemli istihdam olanağı sağladığını dile getirdi.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR

GÖZAY, "Avrupa başta olmak üzere; tüm dünya genelinde bir resesyon var.Bu durum, taleplerin yüzde 25 civarında düşmesine neden oldu. Yıl içindeki hedeflerimizi ve planlarımızı aylık ve üçer aylık dönemlerde güncel koşullaragöre revize ediyoruz. Şirket içinde gerekli noktalarda verimlilik ve tasarruf sağlayıcı önlemler aldık. 2023 yılı sonuna kadar temkinli, planlı ve programlı hareket etmeyi sürdüreceğiz" dedi.

MÜKEMMEL İŞ YERİ SERTİFİKASI

SF Trade olarak, yeni bir makine yatırımına da imza attıklarını kaydeden Genel Müdür Aylin Gözay, "Üretim sektöründe olduğumuz için yeni teknolojileri de yakından takip ediyor ve yeni makinelerle üretim hacmimizi ve verimliliğimizi güçlendiriyoruz. Yurtdışında yeni pazarlarda büyümeyi hedefliyoruz. Bunun için farklı ülkelerde yatırım için araştırmalarımıza devam ediyoruz. Kontrollü ve planlı bir şekilde süreci yönetmeye çalışıyoruz. Yıllardır, beyaz ve mavi yakalı tüm çalışanların memnuniyetini üst düzeyde tutmak için bu yönde motivasyon artirıcı uygulamalara ağırlık veriyoruz" diye konuştu. Geçtiğimiz yıl, Great Place to Work tarafından çalışan deneyimi esasalınarak yapılan anket ve değerlendirme sonucunda Mükemmel İş Yeni Sertifikası'nı alarak büyük bir mutluluk yaşadıklarını hatırlatan Gözay, "Mükemmel Işyeri sertifikası aslında son yıllarda gündemimizdeydi. Zaten bizim temel değerlerimizin en başında 'önce insan' yer alıyor. Ayrıca misyonumuzda da belirttiğimiz gibi 'paydaşlarımızın memnuniyetini sağlamak' bizim temel amacımız. Paydaşlardan SF'nin tüm çalışanlarıyla, yönetimiyle, tedarikçisiyle, müşterisiyle aynı seviyede mutlu olmasını kastediyoruz.Çünkü hepimiz hayatımızın çoğunu burada bu iş yerinde geçiriyoruz.Onun için herkesin huzurlu ve mutlu olarak çalışması bizler için çok değerli. Pandemiyle birlikte her şey değişti. Tüm dünya sürdürülebilirlik üzerine odaklandı. Bu kapsamda çalışan iş gücü sürdürülebilirliğimiz hedeflerimiz arasında yer aldı. Bu yıl da yüksek bir puanlamayla Mükemmel İşyeri sertifikasını yenilemek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

 

EXPLORE
SF Trade, bir çocuk festivaline daha imza attı

EXPLORE
SF Trade, yenilikleri yakından takip ediyor

Ege Serbest Bölge'de deri ve teknik tekstil alanlarında 2 işletmesiyle faaliyet gösteren SF Trade'in Genel Müdürü Aylin Gözay, uzun vadede rekabetçi ve sürdürülebilir bir firma yaratmanın gerekli olduğunu söyledi. Sektördeki son yenilikleri ve gelişmeleri takip etmek için ulusal ve uluslararası fuarları takip ettiklerini dile getiren Gözay, "Sourcing ve satın alma ekibimiz mart başında Bursa Textile Show'u ziyaret edip moda sektöründeki yenilik ve trendleri müşterimiz adına takip etti. 8-10 Mart'ta Texhibiton Istanbul Fuarı'na katıldı. Almanya'nm Münih şehrinde düzenlenen aktif sporlar ve outdoor doğa sporlarında kullanılan kıyafetler için sürdürülebilir kumaşlar ve aksesuvarların sergilendiği Performance Days Fuarı'nı da ziyaret ettik. Inovatif ürünlerin sergilendiği bu fuarda yeni tedarikçilerle de irtibata geçmiş olduk. 16-18 Mart günleri arasında da Tüyap-Istanbul'da düzenlenen medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin tanıtıldığı Expomed Eurosia Fuarı'na ürün geliştirme ve sourcing departmanlarımızla katıldık. Dünyanın pek çok noktasından yeni bağlantılar yaptık" dedi.
Aylin Gözay

EXPLORE
Deprem Bölgesinin yeniden yapılandırılmasında kadınlara büyük önem düşüyor

Kadın istihdamı önem kazandı

SF Trade Genel Müdürü Aylin Gözay, önemli can ve mal kayıplarına neden olan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından firma olarak harekete geçerek bölgenin en önemli ihtiyaçlarını belirlediklerini ve hızlı bir şekilde sevkiyatını gerçekleştirdiklerini söyledi.Depremden etkilenen binlerce insanın ihtiyaçlarının düzenli şekilde giderilmesinin önemli olduğuna dikkat çeken Gözay, "Ülkemizde yaşanan büyük kayıplara neden olan deprem sonrası, SF Trade olarak ilk günden itibaren afet bölgesinde yaşayan vatandaşlarımızla yakın temasta bulunup acil ihtiyaçlar konusunda elimizden geleni yapmaktayız. Ailelerini, evlerini,işlerini kaybeden insanlarımız daha güvenli bölgelere doğru hızla göç ediyorlar. Depremin yarattığı yaraları sararken sürdürülebilir bir kalkınmayı desteklemek en önemli ilkelerimizden biri. Yeniden yapılandırmada kadınlara büyük görev düşüyor. Coğrafi değişiklikler sonrası yeni yerleri yuva yapmak, hayata daha güçlü bağlarla ailesini tutundurmak, güvenli bir gelecek kurmak üzere kadının sorumluluğu oldukça yüksek" diye konuştu. Depremden etkilenen kentlerin yeniden yapılanma sürecinde kadınların yeniden istihdamının ekonomiye güç vereceğine de işaret eden Aylin Gözay sözlerine şöyle devam etti: "Kadının istihdamının daha da önem kazandığı bir dünyada, ailesini ekonomik olarak katkı sağlayacak kadınlarımızın iş gücünü desteklemek, yollarını açmak ve ihtiyaçları olan alt yapı oluşumunu destekleyen projelerin içinde yer almak üzere harekete geçmiş bulunmaktayız. SF Trade olarak, üretimde istihdamın yanı sıra aile ekonomilerine daha hızlı katkıda bulunacak, bireysel yetkinlikleri ve çabalarını destekleyecek işbirlikleri içindeyer alacağız" 

EXPLORE
SF Trade Continues to Grow in the European and American Markets (Raillynews)

Providing service with a wide range of products in Gaziemir Aegean Free Zone, SF Trade continues its growth in the leather product group in the target markets of Europe, England and America. SF Leather Factory Director Barçın Usturalı stated that they produce all kinds of accessories such as large and small bags, suitcases, belts and card holders for men and women, suitable for luxury consumption for their customers.

EXPLORE
SF Trade, Avrupa ve Amerika pazarında büyümeyi sürdürüyor (Haberler.com)

EXPLORE
SF Trade stratejik büyüme hedeflerini yakalıyor (Hürriyet)

EXPLORE
SF Trade, stratejik büyüme hedeflerini yakalıyor (Ticaret Gazetesi)

EXPLORE
SF Trade, stratejik büyüme hedeflerini yakalıyor (Teketekhaber)

EXPLORE
SF Trade, Deri ve Tekstil Ürünlerinde Stratejik Büyüme Hedefini Yakaladı (Rayhaber)

EXPLORE
Stratejik büyüme hedefini yakaladı (Milliyet)

EXPLORE
İzmir’de hizmet veren deri ve tekstil firması sürdürülebilir büyüme hedefledi (Sabah)

EXPLORE
SF Trade, 2022 stratejilerini belirledi, sürdürülebilir büyüme hedefledi (Habertürk)

EXPLORE
Gözay, General Manager of SF Trade: 'Women Add Power to Production and Economy' (Raillynews)

Stating that the responsibility of individuals has increased in today's economic conditions and that women are successful in every aspect in the business world, SF Trade General Manager Aylin Gözay said that as SF Trade, they support female employee employment.

EXPLORE
İstihdamda kadınlara öncelik (Hürriyet)

EXPLORE
“KADINLAR ÜRETİM VE EKONOMİYE GÜÇ KATIYOR” (Aktuel)

EXPLORE
‘Kadın çalısanlarımız firmamıza güç katıyor’ (Yeni Asır)

EXPLORE
SF Trade ve Gaziemir Belediyesi’nden Örnek İşbirliği (Bülten360)

EXPLORE
Exemplary Cooperation of SF Trade and Gaziemir Municipality (Raillynews)

SF Trade, serving in the Aegean Free Zone with its wide product range in leather and textile products, took an important step towards women's employment together with Gaziemir Municipality.

EXPLORE
SF Trade ve Gaziemir Belediyesi’nden örnek işbirliği (Ticaret Gazetesi)

EXPLORE
Are you looking for a new manufacturer to expand your business?
You can change your perspective and learn from our expertise in order to grow your business and expand globally, our team is ready to take the next step to accomplish your goals.
Contact Us